• 02188459891

  • تهران، خیابان شریعتی (سه راه پلیس)، خیابان زیتون، پلاک 10، واحد 3

logo

فلنج کور فولادی

فلنج کور ها وسایل فولادی هستند که برای کنترل مسیر جریان یک سیال در صنایع مختلف از آن ها استفاده می شود.تنوع مدل های آن در کنار ویژگی هایش، از آن یک وسیله کاربردی ساخته است.

فلنج کور فولادی چیست و نحوه کار آن چگونه است؟

در صنایع مختلف، به دلیل نامساعد بودن شرایط گاهی اوقات کنترل شرایط کسب و کار بسیار سخت می شود. بالا بودن بیش از حد برخی فاکتور ها، افزایش ناگهانی بعضی از واحد های مهم، تاثیر بسیار مخربی بر سیستم های کسب و کار ما دارند. در این بین وسایلی به ما کمک می کنند این شرایط را کنترل کنیم و از بروز هرگونه مشکل جدی جلوگیری کنیم.

فلنج کور فولادی، یکی از وسیله های کنترل شرایط نامساعد است. زمانی که دما و حرارت و دیگر موارد، باعث از کنترل خارج شدن جریان یک سیال شدند، از فلنج کور فولادی استفاده می کنیم. مواردی همچون اضافه کردن ناگهانی مواد، بالا بردن اشتباهی دمای سیال، افزایش سرعت یک سیال داغ و... عواملی هستند که شرایط را نامطلوب می کنند.

نحوه کار فلنج کور فولادی به این شکل است که این وسیله چند سوراخ در اطراف خود، حول محور دایره ای دارد. این سوراخ ها به ما این امکان را می دهند، که بستن جریان به دلیل تمام شدن بازه زمانی استفاده از جریان یا از کنترل خارج شدن جریان و... به راحتی انجام پذیر باشد. فلنج، گسکت و پیچ سه بخش اصلی فلنج کور فولادی می باشند. البته ممکن است برخی مدل های این وسیله دارای بخش های دیگری نیز باشند.

به طور کلی می توان به اختصار این گونه توضیح داد که وظیفه اصلی فلنج کور فولادی، بستن مسیر یک جریان بنا بر خواسته ما می باشد.

صنایع مختلفی نیاز به فلنج کور فولادی دارند. چرا که در صنایع مختلف و به خصوص خط تولید هایی که با مایعات و سیالات سر و کار دارند، ممکن است نیاز به کنترل شرایط سیستم انتقال داشته باشیم.

البته این مورد را فراموش نکنید که در یک سیستم انتقال ممکن است لوله ها دچار مشکل شوند، یا بخش دیگری از سیستم دچار نقص و آسیب شود. در چنین شرایطی از فلنج کور فولادی استفاده می کنیم.

 فلنج کور فولادی

اصول و نکات مهم خرید

برای خرید یک فلنج کور فولادی، باید موارد بسیاری را تحقیق و مطالعه کنید. فلنج کور فولادی در ساختار یک سیستم انتقال سیال بسیار مهم می باشد. اما مطمئنا هر فلنجی نمی تواند کارایی داشته باشد. از طرفی هر فلنجی برای ظرفیت های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. پس بسیار مهم است که ظرفیت ها و اندازه های مد نظر خودتان را مشخص کنید و بر اساس آن ها اقدام به خرید فرمایید.

جنس بدنه اولین نکته ای است که شما در خرید خود باید لحاظ بفرمایید. در صنایع تولید مواد غذایی این مورد بسیار مهم و حیاتی است. از آن جایی که ظاهر وسایل و ابزار بسیار مهم است و از طرفی یکی از نشانه های بهداشتی می باشد، این مورد بسیار مهم شمرده می شود. علاوه بر این اگر وسیله ای در برابر مواردی که به جنس بدنه آسیب می رسانند مقاومت کند، کیفیت و کارایی خود را در دراز مدت حفظ می کند. این مورد از این لحاظ مهم می باشد که در این صورت نیازی به هزینه های ناشی از تعمیرات، تعویض و... نخواهید داشت و در هزینه ها نیز صرفه جویی می شود. پس در انتخاب فلنج کور فولادی بسیار دقت کنید و جنس بدنه آن را از عناصری انتخاب کنید که مقاومت بالایی دارند. استنلس استیل و فولاد بسیار مقاوم و بادوام می باشند. این موضوع که فلنج کور فولادی مورد نظر مان دچار اکسایش و خوردگی نشود، بسیار مهم و حیاتی است. چرا که مهندسین صنایع همواره به دنبال کنترل خوردگی می باشند. خوردگی و اکسایش نه تنها کیفیت فلنج کور فولادی را پایین می آورند، بلکه کیفیت خط تولید را نیز کاهش می دهند.

مهم ترین اصل بدی، اندازه و بزرگی فلنج کور فولادی می باشد. شما بنا بر اندازه لوله ها و سیستم انتقال خود باید فلنج کور فولادی را تهیه فرمایید. سیستم های انتقال سیالات، از لحاظ اندازه با یک دیگر تفاوت های بسیار زیادی دارند. برخی از آنان دارای قطر کوچک و برخی دیگر بزرگ می باشند. بعضی از سیستم ها با فشار نسبتا زیادی روبرو هستند در حالی که سیستم دیگری بسیار فشار کمی را متحمل می شود. در نتیجه باید قطر و اندازه فلنج کور فولادی خود را بدایند و بر حسب این اندازه ها خرید فرمایید. تا فلنج کور فولادی در توقف جریان سیالات سیستم شما دچار مشکل نشود. فلنج ها بر اساس این که به چه میزان می توانند فشار ناشی از جریان را متحمل شوند، کلاس های خاصی را می گیرند. هرچه این میزان مقاومت آن ها بیشتر باشد، قاعدتا کلاس بهتری می گیرند و رتبه بهتری خواهند داشت.

فلنج کور فولادی یکی از فلنج ها می باشد. این وسیله تنوع بسیاری از لحاظ جنس، ساختار، نوع کارایی و... دارد. قبل از خرید در این مورد نیز آگاهی لازم را کسب کنید و مرتبط با نیاز خود خرید فرمایید.

همچنین فلنج کور فولادی. یکی از بهترین نمونه های فلنج از لحاظ سهولت در استفاده و نیز نصب می باشد. این سهولت باعث می شود که برای تعمیرات و تمیز کاری و... مشکل خاصی نداشته باشیم.

 خرید فلنج کور فولادی

چند نکته مهم

فلنج کور فولادی مانند تمامی فلنج کور های دیگر کلاس های بالایی را می گیرد. فلنج کور فولادی در انتهای لوله ها بسته می شود. این نوع نصب به آن یک امکان ویژه می دهد. فلنج کور فولادی با این نوع نصب می تواند مسیر جریان را از انتها ببندند و فشار تمامی نقاط را کنترل و خنثی کند. در نتیجه تعمیرات به راحتی صورت خواهد گرفت. این مورد است که باعث شده است، فلنج کور فولادی یکی از بهترین وسیله های این زمینه باشد.

در صنایع مختلفی از جمله صنایعی که به آب رسانی های کنترل شده احتیاج دارند، از فلنج کور فولادی استفاده می شود. بسته شدن یک مسیر یک طرفه و کنترل فشار آن، در چنین صنایعی بسیار مهم و حیاتی است.

در هنگام خرید فلنج کور فولادی نکات و اصول ذکر شده را حتما لحاظ فرمایید. رنج قیمتی این محصول به علت تنوع بالای آن مشخص نیست. شما برای خرید این وسیله باید از طریق مراکز معتبر و کارخانه های سازنده این وسیله اقدام فرمایید. این گونه از کیفیت و قیمت این وسیله مطمئن خواهید بود. چنانچه هم کیفیت آن را نپسندید، شرکت مربوطه موظف است فلنج کور فولادی مد نظر شما را ارائه کند.

تعریف فلنج کور فولادی

فلنج کور فولادی یک دیسک جامد است که برای مسدود کردن خط لوله یا ایجاد توقف استفاده می شود.. تفاوت در این است که فلنج کور فولادی هیچ شکافی برای عبور مایعات ندارد. فلنج کور را می توان بین دو فلنج باز قرار داد و از آن برای جلوگیری از جریان مایع از طریق یک خط لوله استفاده کرد.

فلنج کور فولادی عملکردی شبیه به شاخه یا درپوش را ارائه می دهد. برای خاتمه دادن انتهای سیستم لوله کشی استفاده می شود. فلنج کور در واقع فلنجی است که فاقد توپی یا مرکز باشد. فلنج های کور دارای ضخامت صورت یک فلنج ، نوع صورت متناسب و الگوی پیچ و مهره ای مشابه هستند. از فلنج کور همچنین می توان برای درز دهانه نازل بر روی ظرف فشار استفاده کرد. فلنج کور به دلیل پیچ و مهره ، دسترسی آسان به فضای داخلی لوله را فراهم می کند.

مشخصات فنی فلنج کور فولادی:

نام فلنج کور: فلنج کور رينگی فولادی

کلاس فلنج: 150 , 300 , 600 , 900 , 1500 , 2500 , 3000 , 5000 , 10000

جنس فلنج استنلس استیل , استیل