• 02188459891

  • تهران، خیابان شریعتی (سه راه پلیس)، خیابان زیتون، پلاک 10، واحد 3

logo

شیر صافی فولادی

ممکن است تا حالا با یک کنترل کننده جریان، سر و کار داشته باشید. کنترلر ها، مسیر جریان سیالات را کنترل می کنند. ممکن است عملکرد های متفاوتی توسط کنترلر ها بر روی مسیر سیالات اعمال شود. بعضی از آن ها مسیر های دو طرفه تولید می کنند، برخی دیگر مسیر های یک طرفه تولید می کنند. بعضی از این کنترل کننده ها فشار را کنترل می کنند و برخی دیگر دما و حرارت آب را تنظیم می کنند.

برخی کنترل کننده ها به مسیر یک مایع و سیال کاری ندارند. وظایف و عملکرد آن ها به مایع یا سیال درون لوله ها مرتبط می شود. شیر های مختلفی در صنعت وجود دارند که وظیفه آن ها کنترل مایعات در حال حرکت درون لوله و جدا کردن ضایعات و مواد اضافی از آن می باشد. شیر صافی فولادی یکی از این شیر های کنترل کننده می باشد.

شیر صافی فولادی و کاربرد آن

شیر صافی فولادی چیست؟

به عبارت دیگر، ساختار شیر صافی فولادی به گونه ای است که در مسیر جریان مایعات قرار می گیرد و با داشتن جدا کننده های خاص و اختصاصی، مواد اضافه و ضایعات را از آب جدا می کند. سنجش دقت شیر صافی فولادی ، کوچک ترین ذره دفع شده از جریان می باشد. هر چقدر ذرات کوچک تر از این جریان دفع شوند، قدرت و دقت شیر صافی فولادی نیز بیشتر است.

شیر صافی فولادی و کنترلر هایی مانند ولو ها یک تفاوت با یکدیگر دارند. شیر صافی فولادی به مسیر جریان آب کاری ندارد و فقط پاک کنندگی سیالات را انجام می دهد. در حالی که ولو ها و اغلب کنترلر ها، تغییراتی در مسیر جریان ها ایجاد می کنند.

شاید برای شما سوال باشد، چرا باید از شیر صافی فولادی استفاده کرد؟ قاعدتا می دانید که مواد ریز اضافی یا همان ضایعات، علاوه بر اینکه ممکن است به انسان ها صدمه برسانند، ممکن است به لوله ها و سیستم جریانی نیز آسیب برسانند. شیر صافی فولادی، در واقع با نوع اتصال خاصی که دارد می تواند از روی دادن این دو مشکل جلوگیری کند.

شیر صافی فولادی

مهم ترین کاربرد شیر صافی فولادی

تمامی کنترلر ها بر اساس کاربرد هایی که دارند، در جاهای مختلفی استفاده می شوند. هدف ما از استفاده از کنترلر ها، این است که مواردی که ما قادر به انجام آن نیستیم یا خیلی سخت می توان آن ها را انجام داد، به راحتی آب خوردن انجام شوند. همچنین زمان انجام این کار و هزینه های ناشی از انجام کار نیز کاهش می یابند.

شیر صافی فولادی ، در مکان های بسیاری کاربرد دارد. اما تمامی این شیر صافی ها یکی نمی باشند. این کنترلر از تنوع نسبتا بالایی برخورد دار است. این یک مزیت خیلی خوب می باشد. چرا که می توان بر اساس نیاز و خواسته خود، شیر صافی فولادی مناسبی را خریداری کنیم.

ایستگاه های آب و بخار در صنایع مختلف، نقش های اساسی را ایفا می کنند. شیر صافی فولادی با حضور در ایستگاه های تله بخار و آب، به صافی و پاک کردن این دو می پردازند.

همواره انسان در خطوط تولید سعی می کند خطرات، موارد اضافی، مشکلات و... را به صفر برساند. در خط تولید هایی مانند کار خانه های آب معدنی، نوشابه ها و... ما به یک صافی کننده ماهر نیاز داریم. شیر صافی فولادی در این زمینه یکی از بهترین ها می باشد.

شیر صافی فولادی یکی از مهم ترین وظایف خود را در سیستم نفت حرارتی ایفا می کند. در این سیستم به علت غلظت نفت و نیز سرعت آن، صافی کردن آن کار مشکلی می باشد. شیرصافی فولادی با کاهش نسبی این سرعت و مقاومت در برابر غلظت به وظیفه خود عمل می کند.

جلوگیری از عبور ضایعات بسیار مهم و ضروری می باشد. برای مثال در کاربرد های بالا ضایعات می تواند صدمات جبران ناپذیری به بار بیاورد. حضور آن در آب معدنی ها، می تواند بیماری زا باشد. همچنین حضور آن ها در سیستم نفت حرارتی ممکن است صدمات ویرانگری به سیستم و بشر وارد نماید. علاوه بر این ها، باید بدانید که این ضایعات، عامل خوردگی لوله ها می باشند. خوردگی خود نیز یکی از بدترین مواردی است که ممکن است برای لوله ها پیش بیاید. پس در نتیجه نقش شیر صافی فولادی بسیار مهم و حیاتی می باشد.

البته اگر خاطرتان باشد، ذکر کردیم که شیر صافی فولادی دارای تنوع نسبتا بالایی است. هر شیر صافی فولادی برای کاربرد خاصی تولید می شود. ممکن است که بعضی کاربرد ها بین دو شیر صافی فولادی مشترک و مشابه باشند. اما به طور معمول هر شیر برای کار و کاربرد خاصی تولید می شود.

اصول و نکات مهم خرید شیر صافی فولادی

در خرید یک شیر صافی فولادی، باید نکات و اصول خاصی را مد نظر داشت. در خرید آن باید به این نکات توجه کنیم، برای اینکه شیر کنترلی مورد نظر با خواسته های ما تطابق داشته باشد.

می توان به عنوان اولین نکته، نوع محرک شیر کنترلی را نام برد. این که شیر صافی فولادی با چه نوع محرکی کار می کند و با چه محرکی خاموش می شود، بسیار مهم است.

نوع اتصال یک شیر صافی نیز بسیار مهم است. این مورد بر حسب مکانی که می خواهیم شیر فولادی را در آن نصب کنیم، انتخاب می شود.

هر شیری نمی تواند هر فشاری را تحمل کند. بسیاری از شیر های کنترلی برای فشار های پایین ساخته شده اند. شما در خرید این وسیله، باید نوع فشار سیال مورد نظر را بدانید.

در صنایع و کسب و کار های مختلف سعی می شود وسایلی خریداری شود که ظاهر و کیفیت آن در دراز مدت حفظ شود. جنس بدنه یکی از مهم ترین ویژگی های یک شیر صافی فولادی می باشد. کیفیت جنس بدنه، تضمین کننده ظاهر و کیفیت رویی آن محصول می باشد. در صنایع مختلف، به لحاظ بهداشتی هم که شده، بسیار به ظاهر وسایل و ابزار اهمیت داده می شود.

از مهم ترین عواملی که در خرید یک شیر صافی فولادی موثر هستند، میزان آب گذرا از شیر می باشد. قطر شیر، طول شیر و سرعت و فشار قابل تحمل آن، باعث می شوند که میزان آب صافی شونده در شیر های مختلف متفاوت باشد. در برخی از صنایع ما به شیر هایی احتیاج داریم که میزان آب عبوری کم باشد و حتی برای اینکه سرعت و میزان آب کم باشد از کنترل کننده های فشار استفاده می کنیم. در مقابل نیز در برخی صنایع دیگر فشار سیال بسیار زیاد است و نیازی به کنترل آن نداریم. شیر صافی فولادی باید متناسب با این فشار و میزان انتخاب شود.

خرید شیر صافی فولادی