• 02188459891

  • تهران، خیابان شریعتی (سه راه پلیس)، خیابان زیتون، پلاک 10، واحد 3

logo

شیر ولو استیل

شیر ولو استیل یکی از بهترین کنترل کننده های جریانات می باشد. سادگی این وسیله در مقابل کارایی بالای آن توانسته است یکی از بهترین نمونه های شیر ولو ها را به وجود بیاورد.

شیر ولو استیل چیست و اصول و نکات خرید آن

کنترل کننده ها یکی از مهم ترین اجزاء یک صنعت می باشند. در صنایع مختلف همواره سعی می کنیم، که کنترل کننده های مناسبی برای ابزار آلات، سیستم های انتقال، کنترل کیفیت تولیدات و... استفاده کنیم. سیستم های انتقال سیالات در صنایع مختلف، یعنی تمام پایه یک صنعت و یک تولید، که باید بسیار به آن رسیدگی نمود. در صنایع مختلفی که به سیستم های انتقال نیاز داریم، مایعات، سیالات و مواد بسیاری از طریق این ها جا به جا می شوند. طبیعی است که باید این سیستم ها را کنترل کنیم. گاهی اوقات در این سیستم ها، شرایط بحرانی پیش می آید که به رسیدگی سریع نیاز دارند. ترک خوردگی لوله ها، خراب شدن قسمتی از سیستم انتقال سیالات، وجود اشتباهاتی در مایعات انتقالی، کنترل میزان مواد انتقالی و... همه مثال هایی برای این هستند که باید جریانات این سیالات را کنترل کنیم.

همه این دلایل یک طرف قضیه می باشند، طرف دیگر این قضیه این است که از چه وسایلی برای کنترل این سیالات استفاده می کنیم. شیر ولو استیل یکی از گزینه های محبوب صنعت کاران می باشد. سادگی در عین کارایی بالایی این وسیله، یکی از بهترین وسایل کنترل کننده جریانات درونی یک سیستم انتقال را به وجود آورده است.

شیر ولو استیل از جنس استنلس استیل می باشد. استنلس استیل خود جنسی بسیار با کیفیت است که ساختار آن از شمش فولادی بسیار خاصی می باشد. موادی که از این جنس می باشند، دارای ویژگی های بسیار خاصی خواهند بود.

شیر ولو استیل ساختاری بسیار ساده دارد، و در عین حال می تواند کنترل یک مسیر عادی مایعات و سیالات را بر عهده بگیرد. صنعت کاران سعی می کنند از وسایلی بهره بگیرند که علاوه بر کارایی مد نظر شان، فاکتور های خاصی را داشته باشد. یکی از آن ها سادگی ساختاری و سهولت در استفاده از وسیله مورد نظر می باشد.

در بازار های ایران، تنوع کنترل کننده های جریان سیالات بسیار بالا می باشد. برخی از این کنترلر ها بر خلاف شیر ولو استیل، وظیفه کنترل مواد درونی و ضایعات این جریانات را دارند. برخی دیگر همانند شیر ولو استیل، وظیفه قطع و اتصال این جریانات را دارند.

شیر ولو استیل یکی از وسایلی است که کار خود را با قطع و وصل کردن جریان به انجام می رساند. شیر ولو استیل با بستن مسیر و باز کردن آن بسیاری از موارد از جمله فشار سیالات را کنترل می کند. این یک مزیت بسیار خوب برای صنایع مختلف می باشد.

 شیر ولو استیل

اصول و نکات مهم خرید

جریان های سیالات، مواد اولیه، خط تولید ها ممکن است در شرایط مختلف با یک دیگر متفاوت باشند. حتی ممکن است که سرعت یک جریان، در دو ساعت مختلف بر اساس خواسته ما متفاوت باشد. شیر ولو استیل با کنترل سرعت های متفاوت یک جریان و کمک به انتقال آن ها، یک جریان ایده آل با سرعت مورد نظر ما را مهیا می کند. در بعضی شرایط نیاز داریم به خطوط تولید و سیستم ها، استراحت های مطلق بدهیم. در نتیجه با بستن شیر ولو استیل، مسیر بسته می شود و دیگر نیازی نیست نگران جریان باشیم.

فشار های متفاوت یک جریان همانند سرعت آن ها می تواند مشکل ساز باشد. فشار، گاهی ناشی از دمای بالای سیال می باشد. بعضی اوقات فشار وارده بر لوله ها ناشی از سرعت بالای جریان می باشد. شیر ولو استیل با کنترل فشار جریان، می تواند از سیستم محافظت کند و جریان را بر حسب نیاز های ما کنترل کند. این وسیله یک دستگیره دارد که می توان به اندازه دلخواه آن را باز و بسته کرد و به صورت دستی آن را کنترل نمود.

یکی از اصلی ترین تفاوت های شیر های ولو با دیگر شیر های کنترلی، در نوع کارکرد آن ها می باشد. شیر چک های ولو با اعمال نیروی دستی شروع به کار می کنند در صورتی که بسیاری از شیر های کنترلی دارای ویژگی self auto می باشند. این تفاوت باعث می شود که برای استفاده هایی که نیاز داریم به میزان دلخواه جریان ها را باز و بسته کنیم از شیر هایی مانند شیر ولو استیل استفاده کنیم.

بزرگی و کوچکی مسیر های انتقال بسیار مهم است. اینکه سیستم انتقال سیالات شما به چه اندازه ای بزرگ می باشد، بسیار در خرید شیر کنترلی موثر است. بیش از حد کوچک بودن یا بیش از حد بزرگ بودن مسیر مورد نظر، به معنای عدم کارایی شیر ولو استیل می باشد. شیر ولو استیل مناسب برای سیستم هایی است که در حالت استاندارد برای کنترل آن ها تولید می شود.

استنلس استیل یک جنس بسیار با کیفیت است. در صنایع مختلف از آن استفاده می شود. به علت مقاومت و ظرفیت های بالا در تحمل حرارت و دما، صنایع مختلف بسیار به آن علاقه دارند. شیر ولو استیل یکی از وسایلی است که به پشتوانه جنس خوب خود در کنار کارایی بالایش بسیار محبوب است. جنس فولادی شیر ولو استیل به آن این امکان را می دهد که در برابر حرارت و دما های بسیار بالا مقاومت باشد و بتواند در شرایط سخت نیز کارایی خوبی داشته باشد. همچنین با داشتن این جنس، شیر ولو استیل می تواند در برابر خوردگی و اکسایش که دشمنان اصلی کیفیت آن هستند، مقاومت کند. خوردگی به میزان قابل توجهی کاهش دهنده کیفیت شیر ها می باشد و تاثیر بالایی در خرابی های شیر ها دارد. اما شیر ولو استیل به خوبی در برابر آن مقاومت می کند و در بازه زمانی طولانی مدت حفظ کیفیت می کند.

سادگی ساختاری شیر ولو استیل بسیار جذاب می باشد. شیر ولو استیل با یک ساختار ساده و کارایی بالا یکی از بهترین شیر های کنترل کننده می باشد. یک دستگیره برای اعمال نیروی دستی و جنس رویی در کنار یک سیستم کنترلی در درون آن، همگی در کنار هم یک وسیله بی عیب و نقص را پدید آورده اند.

تنوع شیر ولو استیل چندان زیاد نیست اما تنوع کمی هم ندارد. شیر ولو استیل چند مدل مختلف دارد که هر کدام ساختار و شکل خاص خود را دارا می باشند. بر اساس نوع کارایی و نیاز، از آن ها استفاده می شود. خریداران باید دقت کنند، در هنگام خرید کدام مدل شیر ولو استیل را خریداری می فرمایند.

 فروش شیر ولو استیل